Naše služby

Poskytujeme tú najlepšiu starostlivosť a vytvorili sme prostredie, kam sa aj váš kamarát bude rád vracať.

VAKCINÁCIA A PREVENCIA

Základom preventívnej medicíny je vakcinácia a boj s endo- a ektoparazitmi.

V našej ambulancii vykonávame vakcinácie všetkých druhov domácich aj hospodárskych zvierat, koní aj hlodavcov. 

Ako prevenciu voči endo- a ektoparazitom domácich aj hospodárskych zvierat používame kvalitné prípravky vo forme tabliet, pást,pamlskov či pipetiek na kožu. 

V prípade potreby a po vzájomnej dohode je možnosť očkovania v pohodlí Vášho domova.

Základom preven

CHIRURGIA 

V našej ambulancii vykonávame chirurgické zákroky brušnej dutiny, kože, kastrácie zvierat, sekcia - cisársky rez, chirurgické ošetrenie zranení. 

DERMATOLÓGIA

V oblasti dermatológie je naša ambulancia zameraná na mikroskopické vyšetrenie kože zvierat, alergologické vyšetrenie, bakteriologické vyšetrenie, odber vzoriek na histopatologické vyšetrenie. 

Alergologické vyšetrenie vykonávame z krvi zvierat, ktorá je následne zasielaná do akreditovaného svetoznámeho laboratória pôsobiaceho na Slovensku a  v Nemecku.

Všetky odobraté vzorky na bakteriologické a histopatologické vyšetrenie zasielame do akreditovaných laboratórii na Slovensku, v Čechách a v Nemecku.

Interná medicína

interná medicína domácich a hospodárskych zvierat, koní a hlodavcov

Interná medicína je zameraná na terapiu chorôb domácich a hospodárskych zvierat. 

Stomatológia

stomatológia psov, mačiek, hlodavcov

Ošetrenie chrupu domácich zvierat vrátane hlodavcov vykonávame v celkovej narkóze injekčnej alebo inhalačnej. Používame kvalitný prístroj s mikromotormi, turbínami so vzduchovým kompresorom. Pri dentálnej hygiene nielen odstránime zubný kameň, ale doleštíme zuby špeciálnou pastou a turbínou s násadcom. 

Strihanie zvierat

salónová a výstavná úprava psov, strihanie mačiek, zajacov, koní

Strihanie zvierat vykonávame kvalitnými nástrojmi a bez sedácie. Personál samozrejme disponuje certifikátmi na vykonávanie tejto práce s bohatými skúsenosťami v strihaní rôznych druhov zvierat. Taktiež máme skúsenosti s výstavnou úpravou psov. 

V salóne vykonávame aj kúpanie zvierat, no je nutné si takúto službu dohodnúť pri objednávaní termínu. Termín objednávame výlučne osobne pri návšteve ambulancie alebo telefonicky(na maily ani sms nereagujeme). Termín je nutné včas vopred zrušiť ak viete, že sa nemôžete dostaviť. Zvieratko je nutné deň vopred vykúpať, inak je účtovaný príplatok alebo zvieratko nebude ostrihané (zviera sa nedá ostrihať ak je srsť mastná a znečistená)